Stránka 2 z 2

Re: německá posádka tanku

Napsal: 13 kvě 2026, 21:24
od mrst
teď jsou v procesu a vyrábí se formy...

Re: německá posádka tanku

Napsal: 22 kvě 2026, 12:10
od mrst
FYI
Do Lešan budu nějaký set brát... kdo tedy bude v Lešanech má možnost si domu 4 kluky odvézt :P

Re: německá posádka tanku

Napsal: 03 čer 2026, 21:21
od Drake
Tak jsem se trošku dokopal udělat pár fotek figurek posádky od Verlinderu. Posádka je optimalizovaná pro Panther A, ale zcela v pohodě vejde i do průlezů Panthera G a měl jsem ji na zkoušku i v Kingtigeru Tamiya kde jsem udělat otvírací dekle.
V těchto tancích jde použít celá sada tj. řidič, radista, velitel a stojící týpek vedle tanku (toho ještě nemám nabarveného). Velitele lze pak použít v jakémkoliv průlezu velitelské věžičky, nejnoveji jsem ho měl tuším v nové kořistní T-34/76, ale na statické ukázky ho mám i v Panzer IV nebo Panzer III. Ve třicetčtyřce a Panzerovi jdou použít i řidič a radista, ale chce to více práce, musí v nich být nízké převodovky (resp jen v Panzeru IV) a řidiči pak čouhá jen hlava. Odlitky jsou velmi čisté s ostrými detaily a dobře se barví. V Lešanech jsem koukal na Vláďovy figurky a jsou ve stejné kvalitě jako Verlinder jen je použitý šedý pružnější resin, Verlinder měl tvrdý nažloutlý který se vyštipuje a láme pokud figurka spadne. Mě se podařilo už asi 2x ulomit kšilt na feldmutze řidiče. Ale dalo se to opravit. Mám ještě jednu sadu posádkářů v novějších uniformách (musterpattern 44, tuším od Alpine) ale ti nemají tak jemné detaily jako Verlinder. Teď byli k vidění na Pantheru co jsem měl v Lešanech.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Re: německá posádka tanku

Napsal: 04 čer 2026, 20:52
od mrst
Draku, jestli jsi ulomil kšilt u tvé figurky, tak ti dám náhradní hlavičky nebo jenom feldmütze

Re: německá posádka tanku

Napsal: 04 čer 2026, 21:57
od Drake
Díky Vláďo, mám opraveno, bylo to na té první figurce na fotce.