El-Mod ThinkTank Panzermodul PRO Flex Plus
Napsal: 25 úno 2012, 21:02
je pravda, že konkrétně ty si tu vyžíráš neuvěřitelněsourekv píše:Kuldo, ty pokušiteli, nezdá se ti že mám dost problémů i s tím elmodem na stejnosměrné motory?
každá další "vylepšená" verze je dražší a dražšísourekv píše:Krom toho že takhle nenápadně zdražili
vypadá to na šetření místem a proto jsou křivo - myslímsourekv píše:zhoršila i kvalita zpracování. Konektory se tam špatně vešly tak je tam nacpali křivě.
Díky za pochopení, souhlas a účast. Přesně to vše jsem měl na mysli. V.sakulajda píše:je pravda, že konkrétně ty si tu vyžíráš neuvěřitelně
Pokud to má přímý výstup v PWM pak tam jde určitě připojit. Jinak ten regulátor co uvádíš je asi zbytečně silný. Pracuji na pohonu se dvěmá synchronními motory a mám regulátory 18ti ampérové. Když si spočítáš příkon a odhadneš z účinnosti výkon, pak je to až brutální síla na tak malý tank. Pro dvoučlánek LiOn to bude asi: 12A x 7.2V = 86W příkon na jeden motor při maximu. Což bude při účinnosti motoru asi 75% zhruba 65W an jeden motor. Samozřejmě závisí jaké motory použiješ. Tohle jsou maxima...Vevinek píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je možno k téhle desce připojit střídavé regulátory. Ma stím vubec někdo zkušenosti? Kdybych například použil tento regl http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... verse.html. Jak by bylo vyřešeno napájení ? Každý klasicky regl co se používá na autíčka má vlastni BEC co napájí přijímač. Zde by vlastně byla napájené deska Elmodu dvěma regulátory plus by používala vlastni napájeni ? Opravdu si to nějak nedokáži představit jak by se to dalo udělat. Neví někdo?
Ahoj.sakulajda píše:Regulátory si tam připojíš jakých cheš a je mu jedno jestli AC nebo DC a jaké Ampéry
regl má svůj BEC a ten bude živit pouze sám sebe
do přijímače ho zapojíš takto
ElMod má svůj BEC a tím budeš napájet přijímač
nebo obráceně - záleží, který BEC si zvolíš jako napájecí
já např používám dva BECy takto
z ElModu živím přijímač a serva živím externím BECem
při používání více zdrojů musí být propojeny mínusy - viz. obrázek